Sprachenatelier Berlin (http://www.sprachenatelier-berlin.de)
Menu ro

Tipuri de curs – Germana ca limbă străină

Cursuri de limbă germană la Berlin

Cursurile de limba germană din Sprachenatelier au loc ca cursuri intensive de la începători (A1) la avansați (C2) în grupuri internaționale mici, în medie de la 10, maxim 14 studenți. În plus, se poate, bineînțeles, să înveți limba germană individual în lecții de unu-la-unu.

Sprachenatelier oferă cursuri de limbă germană seara pentru cei care nu reușesc să învețe limba germană în timpul zilei. Aceste cursuri de seară sunt, de obicei, de două ori pe săptămână

Profesorii noștri pentru DaF (germană ca limbă străină ) sunt toți specialiști, instruiți la universitățile germane. Lecțiile de limba germană sunt comunicate și orientate spre cursanți și includ, de asemenea, tehnici noi (calculatoare și internet).

Limba de predare este germană, chiar și în cursurile începătorilor. Nu sunt necesare abilități de limbă străină. Desigur, aproape toți profesorii noștri vorbesc spaniolă, engleză și / sau altă limbă străină - dar nu în clasă. Clasele se desfășoară exclusiv în limba germană.

Sprachenatelier pregătește, de asemenea, studenții pentru toate examenele germane, cum ar fi: telc Deutsch A1 - C1 (universitate), telc Medicină, telc Asistenţă medicală, TestDaF și DSH, atât în cadrul cursurilor intensive obișnuite, cât și în cursurile speciale de pregătire a examenelor.

Poziţia şcolii noastre

Indiferent în ce cartier locuiţi: Friedrichshain-Kreuzberg, Lichtenberg sau Neukölln, veţi ajunge uşor la noi, pentru că şcoala noastră este situată într-o zonă centrală.

 

Logos

Germană C2 - Cursuri semi-intensive la Berlin

Germană C2 - Cursuri semi-intensive la Berlin Școala noastră de limbi oferă tuturor cursanţilor de nivelul C2 posibilitatea de a lua cursuri de limba germană semi-intensive. Cursurile intensive de limba germană C2 au loc de luni până miercuri și reprezintă o opțiune bună pentru studenții care nu pot lua parte la cursurile noastre intensive. C2 este ...

Datele pentru examene la Berlin

Datele pentru examene la Sprachenatelier Berlin. Aici sunt toate informațiile importante despre următoarele examene TELC la Sprachenatelier Berlin: 21.11.18, 12.12.18, 31.10.18, 21.11.18 28.09.18, 23.11.18, 14.12.18, 22.08.18 17.10.18, 07.11.18

Cursuri de germană B2 la Berlin

Pentru cursuri de limba germană B2 la Sprachenatelier puteți opta atât pentru cursuri intensive, cât și pentru cursuri de seară. La nivelul B2, vă puteți exprima în mod clar și în detaliu, puteți argumenta și negocia cu succes. Aveți un vocabular bogat în domeniul dumneavoastră și pentru cele mai generale subiecte ...

Cursuri de seară la Berlin

Cursurile de germană seara au loc în şcoala noastră ca o altă alternativă la cursurile intensive, pentru toţi care doresc să îşi îmbunătaţească germana, dar nu au timp pe parcursul zilei. Prin urmare, Sprachenatelier Berlin vă oferă cursuri de seara, ca să puteţi ajunge după serviciu sau facultate ...