Sprachenatelier Berlin (http://www.sprachenatelier-berlin.de)
Menu ro

Examen de germană telc B2

Examen de germană B2 la Sprachenatelier

telc germană B2 examinează cunoştinţele de germană la nivel avansat.

Următoarele programări pentru examenele de limba germană în Sprachenatelier Berlin pot fi găsite aici.

În scopuri profesionale este potrivit telc DeutschB2+ Beruf.

 

Ce puteți face la nivelul B2?

La nivelul B2, vă puteți exprima în mod clar și în detaliu, puteți argumenta și negocia cu succes. Aveți un vocabular bogat în domeniul dumneavoastră și pentru cele mai generale subiecte, iar gramatica o stăpâniţi bine.

 

Cum este organizat examenul?

Examenul constă într-o parte scrisă și orală. Examenul scris durează 2 ore și 20 de minute. Înainte de examenul oral aveți timp de pregătire 20 de minute. Examenul oral poate avea loc în ziua examenului scris sau în altă zi.

 

 

MIN.

Examenul scris


Înțelegere

Vocabular și gramatică

Pauză

Ascultare

Exprimarea scrisă


90

20

30

30

Examenul oral

De regulă încă cu un alt participant împreună.

15

 

Logos

Germană C2 - Cursuri semi-intensive la Berlin

Germană C2 - Cursuri semi-intensive la Berlin Școala noastră de limbi oferă tuturor cursanţilor de nivelul C2 posibilitatea de a lua cursuri de limba germană semi-intensive. Cursurile intensive de limba germană C2 au loc de luni până miercuri și reprezintă o opțiune bună pentru studenții care nu pot lua parte la cursurile noastre intensive. C2 este ...

Cursuri de germană B2 la Berlin

Pentru cursuri de limba germană B2 la Sprachenatelier puteți opta atât pentru cursuri intensive, cât și pentru cursuri de seară. La nivelul B2, vă puteți exprima în mod clar și în detaliu, puteți argumenta și negocia cu succes. Aveți un vocabular bogat în domeniul dumneavoastră și pentru cele mai generale subiecte ...

Cursuri de seară la Berlin

Cursurile de germană seara au loc în şcoala noastră ca o altă alternativă la cursurile intensive, pentru toţi care doresc să îşi îmbunătaţească germana, dar nu au timp pe parcursul zilei. Prin urmare, Sprachenatelier Berlin vă oferă cursuri de seara, ca să puteţi ajunge după serviciu sau facultate ...