Sprachenatelier Berlin (http://www.sprachenatelier-berlin.de)
Menu ro

Cursuri de seară la Berlin

Învăţaţi germană pe lângă muncă şi studiu!

Cursurile de germană seara au loc în loc şcoala noastră ca o altă alternativă la cursurile intensive, pentru toţi care doresc să îşi îmbunătaţească germana, dar nu au timp pe parcursul zilei. Prin urmare, Sprachenatelier Berlin vă oferă cursuri de seară, ca să puteţi ajunge după serviciu sau facultate.

Cursurile de seară sunt construite după nevoile grupei şi pentru îmbunătăţirea puntelor slabe ale cursanţilor.

Atmosfera de la cursurile din Sprachenatelier Berlin este una plăcută, în grupe de maxim 12 persoane.

 • Frecvenţa: de 2 ori pe săptămână;

 • Zilele: luni şi miercuri sau marţi şi vineri;

 • Orele: de la 18.00 până la 19.30 sau de la 19.40 până la 21.10;

 • Posibilitatea de a începe: pentru cei ca au cunoştinţe anterioare o dată la două săptămâni; după un test de încadrare. Pentru începători o dată la patru săptămâni.

 

  Poziţia şcolii noastre

  Indiferent în ce cartier locuiţi: Friedrichshain-Kreuzberg, Lichtenberg sau Neukölln, veţi ajunge uşor la noi, pentru că şcoala noastră este situată într-o zonă centrală.


   


   

   

   

  Logos

  Germană C2 - Cursuri semi-intensive la Berlin

  Germană C2 - Cursuri semi-intensive la Berlin Școala noastră de limbi oferă tuturor cursanţilor de nivelul C2 posibilitatea de a lua cursuri de limba germană semi-intensive. Cursurile intensive de limba germană C2 au loc de luni până miercuri și reprezintă o opțiune bună pentru studenții care nu pot lua parte la cursurile noastre intensive. C2 este ...

  Cursuri de germană B2 la Berlin

  Pentru cursuri de limba germană B2 la Sprachenatelier puteți opta atât pentru cursuri intensive, cât și pentru cursuri de seară. La nivelul B2, vă puteți exprima în mod clar și în detaliu, puteți argumenta și negocia cu succes. Aveți un vocabular bogat în domeniul dumneavoastră și pentru cele mai generale subiecte ...

  Cursuri de seară la Berlin

  Cursurile de germană seara au loc în şcoala noastră ca o altă alternativă la cursurile intensive, pentru toţi care doresc să îşi îmbunătaţească germana, dar nu au timp pe parcursul zilei. Prin urmare, Sprachenatelier Berlin vă oferă cursuri de seara, ca să puteţi ajunge după serviciu sau facultate ...